Co je to Omegle?

Mnoho lidí zná tuto stránku s řeckým písmenem v logu především z vtipných videí jako je toto. Omegle ale nabízí i verzi, kde jen chatujete. O co se vůbec jedná? Princip je jednoduchý, přijdete na stránku Omegle, zvolíte jazyk, případně i téma o kterém chcete mluvit, a jste v mžiku spojeni s dalším uživatelem, který si zvolil stejný jazyk. Žádný účet, žádná registrace. Nikdo z vás neví, kdo je kdo. Sama stránka říká Talk to the strangers! tedy Povídej si s cizími. Anonymita má vždy svoje kouzlo, kterého mnozí lidí mocně využívají. Nikdy nevíte, kdo je na druhé straně. Po odpojení nemáte šanci zjistit, s kým jste si po celou dobu povídali ani ho zpětně nedohledáte. Nejde se ani s někým domluvit a spojit se s ním prostřednictvím Omegle. Jen cizinec s cizincem.

Ke komentáři pod článkem. Lze dohledat vaši IP adresu a tím si přiblížit, odkud jste zhruba připojeni. Běžní lidé to ale nedělají a neumí.

Kdo chodí na Omegle? Pokud tam jdete s cílem seriózně si popovídat s někým cizím, tak to bude chvíli trvat, než na někoho takového narazíte. Většinou na vás vybafne nějaká fráze typu: Nadržená holka na skype? případně h/k, což značí, že se dotyčný ptá na vaše pohlaví (holka/kluk). Když řeknete svoje pohlaví a není stejné jako dotyčného, čeká vás z velké pravděpodobnosti informace o tom, že se druhá strana odpojila. Následuje kliknutí na Nový chat a celé to jde dokola. Koho tam ještě potkáte? Obecně se tam vyskytují především nadrženci a malé holky ve věku kolem třinácti, které ani neví, co chtějí a odpojí se po pár větách. Skupina těch normálních jsou především lidé, kteří se hodně nudí, nebo na stránku přijdou ze zvědavosti po kliknutí na Omegle reklamu někde na internetu. Potkat tam můžete vlastně kohokoli.

Samozřejmě i tady je namístě dodržovat základní pravidla bezpečnosti na internetu. Sdělováním jakýkoliv citlivějších informací se vystavujete riziku. Na druhou stranu se s vámi nemůže nikdo spojit cíleně jako na ostatních sociálních sítích, kde máte svůj profil. Ale může se s vámi spojit dodatečně, pokud mu sdělíte informace o sobě, díky kterým si vás dohledá.

Co na Omegle dělat? Můžete tam dělat cokoli. Fantazii se meze nekladou. Dělat si z lidí srandu. Bavit ostatní (Tady asgardská mezigalaktická hlídka, jsme spojeni se Zemí?), hledat někoho kdo se nudí stejně jako vy (Ahoj, nuda, co?) a zabíjet čas na tisíc způsobů. Čas tam utíká docela rychle a lidé toho na sebe prásknou docela dost, protože vše je anonymní.

Co říct závěrem? Pokud používáte svůj mozek, dobře se zabavíte a možná potkáte i někoho zajímavého. A když ne, tak si alespoň pusťte tuhle písničku.

6 thoughts on “Co je to Omegle?

 • 6.11.2017 at 11:01
  Permalink

  Kde jsi vzal jistotu, že Omegle je anonymní?
  Ono tak vypadá, ale…
  Pokud se připojíš a narazíš třeba na mne, jsem během krátké cvhvíle (a nejen já) schopnej zjistit IP adresu, ze které jsi připojen a pak není těžké zjistit adresu, kde je net umístěn. Někdy to může být, pravda, veřejná kavárna nebo lavička v parku, ale většinou je to z místa, kde připojený bydlí…
  Takže žádná naoko anonymita, zjistit lze vše…

  Reply
  • 8.11.2016 at 18:43
   Permalink

   to opravdu nevím, může to být starým prohlížečem nebo chybou v mobilní aplikaci 🙂

   Reply
 • 16.5.2016 at 11:47
  Permalink

  ahoj já si myslím že to je nej našla jsem tam kluka a už jsem s ním dva roky!!!

  Reply
 • 9.4.2016 at 17:06
  Permalink

  těchto lidí je tam většina, zbytek jsou podivíni 🙂 já tam občas zajdu a zkouším, jak lidé zareagují na netypické úvodní věty, nic od toho nečekám, tak se někdy i pobavím

  Reply
 • 9.4.2016 at 14:09
  Permalink

  omegle je sračka, každej (ale jako fakt každej) mi tam posílá odkaz na nějakej kik což by asi měl být nějaký erotický chat, či co

  Reply

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..